Fitbit Charge HR – měření a cvičení

fitbitchargehrPříspěvek o prvních zkušenostech s Fitbit Charge HR jsem končil poměrně skepticky co do přesnosti měření. Proto jsem náramek podrobil malému testu při výletu do blízkého nákupního centra. Z testu jsem byl příjemně překvapen a definitivně rozhodl o tom, že Fitbit zůstane na mé ruce i nadále

Na nákup a zpátky

Testovací procházka byla od budovy Eltodo k nákupnímu centru Novodvorská, podle mapy je vzdálenost 1,7 km. Vyrazil jsem na nákup a na náramku dlouhým stiskem určil start měření. Když jsem došel k nákupáku, zastavil jsem měření (teda, já jsem to vypl až v prvním krámě, kde jsem očumoval) a výsledkem byly tyto hodnoty:

fitbit test měření

Příjemné překvapení! Grafy měření tepu je krásně spojitý, ušlá vzdálenost velice dobře odpovídá předpokladu.

Cestou zpět jsem měření aktivoval na telefonu. Díky tomu jsem měl i GPS informaci. Výsledkem bylo zpřesnění a navíc graf trasy na mapě:

Fitbit Charge HR test GPS

Dle předpokladu, vzdálenost změřena přesně. Škoda, že Fitbit data z GPS trochu nevyhladí, ale možná zasahuje až do většího rozkmitu hodnot.

Takže je už jasné:

  • Fitbit měří celkem přesně a moje obavy byly liché
  • Pokud je aktivita trekována telefonem, nechybí ani GPS a mapa, tedy připlácet za dražší zařízení není nutné
  • Při trekování telefonem o „cvičení“ náramek vůbec neví – zvláštní, snad opraví aktualizace
  • Na telefonu se data zobrazují online, tedy i tep, nabíhající kroky a vzdálenost

Výdrž na baterii, nabíjení

Asi největší strach jsem měl z baterie. Fitbit je teprve 3x nabitý, takže baterie asi ještě nejede naplno, ale už nyní lze s jistotou říci, že několik dní vydrží. Trochu rozdíl od staršího Polaru co jede roky, ale co už. Přesný stav baterie se zobrazí při každé synchronizaci a při zjištění velmi nízké kapacity přijde dokonce upozorňující email.

Nabíjení se děje pomocí přiloženého kabelu. Na jedné straně klasické USB, na druhé speciální konektor (možná typický pro Fitbit), takže možnost nabití kabelem k telefonu apod. padá. Nabíjení trvá něco přes hodinu a během nabíjení je možné zobrazit aktuální stav nabití. Takže, suma sumárum, spokojenost.

Webová aplikace

Ta mě potěšila nejvíce. Obsahuje pěkný dashboard, kde přehledně vidí aktuální den a výběrem přecházíte do jednotlivých částí, které aplikace měří. Jednotlivé dlaždice si lze přesunout dle libosti a nechybí ani stav jak jste na tom v rámci svých kamarádů (co mají Fitbit, logicky).

Trochu mě mrzí, že couch nebo další motivující prvek je dostupný teprve až po další zaplacení, resp. předplacení služby, ale zatím ho nepotřebuju. Monitorování jídla jsem vzdal, na to jsou v česku daleko lepší aplikace, protože bez napojení na databázi regionálních potravin by to spíše byl vyhozený čas.

Fitbit, úvodní obrazovka, dashboard fitbit-webova-aplikace

 

Celkový dojem

Myslím, že se zařízení povedlo a je prakticky přesně podle mých požadavků. Sice nutnost pravidelného dobíjení trochu kazí celkový dojem stejně jako nemožnost dodatečně upravit (oříznout, změnit, přidat) cvičení, ale jsou to spíše pihy na kráse a možná časem budou opraveny. Daleko důležitější je, že náramek je pohodlný, dobře se nosí a nijak nepřekáží.

 

plus lehký a a nenápadný náramek
výborně čitelný display
měření tepové frekvence
jednoduchá a hezká aplikace
pěkné webové rozhraní
možnost měřit se s přáteli
možnost využití GPS v telefonu
bezproblémová synchronizace
minus nabíjení speciálním kabelem
cvičení nelze dodatečně upravit
bez upozornění při prechodu mezi kariozónami
omezené možnosti nastavení

 

Články v sérii fitbit 

Comments

comments