Nejsem žádný SEO guru a ani se primárně nesnažím kvalitu svých projektů měřit pozicí na klíčové slovo ve vyhledávači. To ovšem neznamená, že bych tyto fakta opomíjel zcela, neboť návštěvnost z vyhledávačů je mým hlavním zdrojem návštěv a nových zákazníků. Když jsem hledal nástroj pro dlouhodobé sledování pozic, měl jsem vlastně jen dvě kritéria: nástroj musí umět sledovat libovolný počet klíčových slov v českém prostředí a musí být schopen sledovat i konkurenci, resp reportovat kdo si stojí lépe. Vše ostatní mi zařídí poznámkový blok a tužka, resp. v mém případě textový soubor na disku. Jako samozřejmost beru i nutnost definovat si libovolný počet projektů.


Když jsem zkoušel takový nástroj najít, za chvíli jsem to vzdal. Jsou jich tisíce a určitě jsou mezi nimi jak nepoužitelné, tak špičkové kousky. Testováním nástroje po nástroji bych strávil mládí (kdybych nějaké měl) a tak jsem prostě vzal co se namanulo. Na základě doporučení a rozumné ceny vyhrál Advanced Web Ranking.

Ušetřený čas na hledání zlatého grálu jsem investoval do nastavení programu. Program v zásadě umožňuje a co využiju:

  • Zakládání oddělených projektů
  • Definování a sledování klíčových slov
  • Definování měřených vyhledávačů na daném projektu (umí i zboží, centrum apod.)
  • Automatické aktualizace pozic a stavů
  • Měření zpětných odkazů
  • Reporty z naměřených dat

To je přesně, co jsem potřeboval. Program toho nabízí daleko více, jako měření sociálních médií, nastavení workflow, SEO audit a další věci, které využiju postupem času, možná. Program je také dostupný v několika verzích (standard, professional, enterprise a server). Prozatím používám základní licenci. V rámci dema, zdarma na 30 dní, si můžete aktivovat kteroukoliv verzi.

Asi největší odlišností je, oproti dnes běžnému přístupu, že celý program si stáhnete a instalujete na svůj počítač. Je to veliká výhoda a zároveň i určitá slabina. Zatímco instalovaná aplikace běží svižně, umožňuje vyšší komfort a přizpůsobení, tak jejím hlavním nedostatkem je nemožnost aktualizovat stav měřených parametrů, když počítač vypnete. Osobně to jako zásadní nedostatek nevidím, protože mně počítač běží prakticky neustále a přehled pozic beru orientačně (stačí mi např. 1x týdně) ale pro někoho může být fakt limitujícím.

Samotná práce s programem je velice příjemná a intuitivní. Rozmístění ovládacích prvků je logické, hlavní panel vlevo jak mám ráda jednoduchost. Pokud máte program nově nainstalován, při první aktivaci obrazovky či funkce se pustí mini průvodce, většinou cca 3 kroky, který vás upozorní na hlavní možnosti, ale nakonec si spíše věci musíte osahat a nastavit dle vlastních potřeb.

Příjemným dojmem na mně působí

Co říci na závěr? Že mám další hračku a celkem se mi líbí ☺

Užitečné odkazy
Homepage projektu: Advanced Web Ranking

Koupit AWR: Nákupní košík Advanced Web Ranking

Youtube kanál: Videa o použití Advanced Web Ranking

Novinky v aktuální verzi a ukázka rozhraní:

Comments

comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *