Online statistiky Google Analytics

Google RealtimeGoogle nedávno doplnil Google Analytics o živé statistiky návštěvnosti. Přestože zatím je tato funkčnost v plenkách a proti např. GoSquared nabízí jen omezené informace, jedná se o velice praktickou funkčnost.

Prvně je nutno říci, že online statistiky jsou dostupné pouze v nové verzi GA. Chcete-li se tedy pokochat živou návštěvností, je nutné po přihlášení přepnout na novou verzi GA, zvolit v hlavní liště položku Home a následně v levém panelu real-time.

Živé statistiky jsou opravdu praktické. Přes jednoduchost a pouze základní agregovaná data dokáží utvořit velmi slušnou představu o tom, co se na stránkách skutečně děje. Je to naprosto ideální nástroj pro sledování kampaně, zvláště pokud provozujete microsite pro danou kampaň. Dále se velice dobře dá měřit odezva ze sociálních sítí a dalších zdrojů návštěvnosti.

Google Analytics realtime
Google Analytics realtime

Jsem velice zvědav, zda se v neplacené verzi tento nástroj ještě nějak posune. Ideální by byla možnost alespoň částečně se moci vracet v čase nebo dále filtrovat zobrazení. Každopádně již nyní je to kromě zajímavé hračky i velice praktický nástroj pro marketing.

Comments

comments

One thought on “Online statistiky Google Analytics

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *