Výplňové texty prezentací, aneb 10x Lorem ipsum

Lorem ipsum textyPři návrhu internetových prezentací nebo portálů se snažím zásadně neužívat jakékoliv generované texty z mnoha důvodů, nicméně si myslím, že tyto generátory mají své místo na slunci a při vhodném užití výrazně usnadní práci. Docela mě překvapilo kolik takových generátorů existuje a jak různorodé mohou mít pojetí a když už jsem si dal tu práci, rozhodl jsem se na ty nejzajímavější upozornit.

Asi nejznámější generovaným textem, který vídám prakticky na každém návrhu co si přinese zákazník je tzv. Lorem ipsum text (a to grafici o sobě tvrdí, jak jsou kreativní). Tento text budí dojem náhodně generovaných slov z latiny, nicméně se jedná o smyšlené bláboly odvozené od Ciceronovy De finibus bonorum et malorum (detaily viz Wiki).

Lorem ipsum generátor

Takže abych výčet neochudil, jako první je jasně generátor již dříve zmíněného Lorem ipsum. Stačí zadat počet odstavců, formát a jedem.

Přímé odkazy:

lorem ipsum generátor

původní Cicerova řeč

Lorem ipsum v češtině

Dalším generátorem nesmyslného textu je Blábot. Jedná se o výplňový text, který na první pohled vypadá jako čeština. Generátor bohužel nemá žádné nastavení, ale není problém si prostě vygenerovat textu více.

Přímé odkazy:
Blábot, český generátor

Pulp Fiction aneb Samuel L. ipsum

Pokud chcete aby text opravdu dával smysl a zákazník si užil svoje, doporučuji tento generátor. Obsahuje totiž hlášky z kultovního snímku

Pulp Fiction a má opravdu velmi specifickou možnost nastavení. Na výběr kromě formátu a počtu odstavců (počtu hlášek z filmu) je i přítomnost F-words. Generátor tedy ocení jen opravdoví fanoušci nebo zákazníci s velkým smyslem pro humor.

Přímé odkazy:

Samuel L. ipsum generátor

Další generátory

HTML ipsum – několik tytpových HTML struktur

Lorem Ipsum 2.0 – Lorem ipsum založený nejen na sociálních médiích

Gangsta Lorem ipsum – pro opravdové gangsta nadšence 🙂

adhesiontext – generátor výplňového textu ze zadaných znaků

Bacon ipsum– Lorem ipsum s trochou slaniny

Comments

comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *