Pohodlné čtení internetových prezentací v prohlížeči

Internet je pro mne nejen nástroj obživy, ale také bezednou studnicí kvalitních a aktuálních informací. Mnoho internetových portálů denně přináší opravdu kvalitní čtení a s radostí se do nich prakticky denně začtu. Daní za tyto služby je množství reklamy, ze kterých je celý portál či projekt financován. Existuje mnoho způsobů jak si pomoci od reklamy, ale to většinou pro pohodlné čtení zdaleka nestačí. Je nutné nejen se vyvarovat všech rušivých elementů na stránce, ale hlavně i text samotný prezentovat vhodnou formu pro pohodlné čtení.

Právě pro tyto účely existují mnohá rozšíření do internetových prohlížečů. Ty pak umí ze stránky vyjmout hlavní obsah a ten prezentovat přijatelnou formou. V poslední době používám Google Chrome a do něj výborné rozšíření Readability Redux. Po instalaci přibude v hlavním panelu drobná ikona se symbolem „R“, která při kliknutí upraví právě otevřenou stránku.

Před samotných použitím je dobré modul ještě donastavit podle konkrétního monitoru a vkusu. Stačí pravým tlačítkem myši kliknout na symbol „R“ a vybrat Options.

Možnosti volby jsou skromné, ale dostatečné
Možnosti volby jsou skromné, ale dostatečné

A takto vypadá stránka upravená pomocí tohoto modulu.

Readability Redux v praxi. Vlevo původní a vpravo upravená stránka.
Readability Redux v praxi. Vlevo původní a vpravo upravená stránka.

Comments

comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *