Prototypování internetových aplikací s Balsamiq Mockups

Balsamiq Mockups, prototypování uživatelského rozhraníAčkoliv se to možná nezdá, navrhnout kvalitní a uživatelsky přívětivé stránky je opravdu těžká věc. Je nutno domyslet spoustu věcí a kvalitní výsledek určují maličkosti. Někdy je nutné vhodně zapracovat i „zvláštní“ požadavky zákazníka. Ovšem nejdůležitější je nějak jednoduše své myšlenky zpřístupnit i zbytku týmu a prezentovat všem zúčastněným. Právě k tomuto používám vynikající program na vytváření wireframe, Balsamiq Mockups.
Wireframe, nebo-li drátový model, je vlastně schématickým rozkreslením typových stránek prezentace. Na rozdíl od bezrozměrného črtání na papír u wireframe lze již s velice dobrou přesností a v poměru rozkreslit kompletní stránku. To vše bez hlubší vazby na grafiku, barevnost či použité technologie.
Program Balsamiq Mockups mi přijde na tuto činnost doslova dokonalý. Nedávno vyšla přelomová verze 2.0, která s sebou přinesla spoustu vylepšení. V tomto programu je navrhování opravdu rychlé, navíc je velice snadné jednoduše klonovat identické části stránek napříč celou prezentací. Výsledek skutečně stojí za to. Pro představu několik typických výstupů z mého favorita:
Ukázka modelů mobilních telefonů
Ukázka modelů mobilních telefonů
Program se dále může pochlubit i možností různě linkovat jednotlivé stránky mezi sebou. Lze tak velice primitivně, ale dostatečně, simulovat brouzdání po nových stránkách.
Co ale je opravdu příjemné, je fakt, že prakticky každý týden vychází nová verze tohoto programu. Většinou se jedná o drobné úpravy a vylepšení, ale je příjemné vědět, že dobrý nápad může být již za týden realizovaný a šetřit mi čas.
Nakonec malou ukázku, jak jednoduše a věrně dokáže Balsamiq zachytit například administraci redakčního systému WordPress:
Příklad wireframe z programu Balsamiq Mockups
Příklad wireframe z programu Balsamiq Mockups

Odkazy

Comments

comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *