Pokročilé Google Analytics pro WordPress

Google Analytics pro WordPress
Google Analytics jsou výtečnými statistikami. Aby je bylo možno využít skutečně naplno, je nutné udělat několik zásahů na straně webu. Následně se kromě běžných dat začnou počítat i požadovaná uživatelská data či sledovat události. Pro tato nastavení je potřeba jednak něco vědět o samotném principu měření, dále o tom co a jak je možné měřit a ale hlavně mít znalosti na implementaci těchto metodik do prezentace.

Každopádně pokud používáte redakční systém WordPress, můžete si život zjednodušit. Vyhledejte a nainstalujte modul Google Analytics for WordPress. Tento modul umožňuje propojit vaše měření statistik s prezentací a obohatit sbíraná data o několik zajímavých údajů.

Po instalaci modulu přibude v menu nastavení nová položka s názvem Google analytics. Zde je nejprve nutné provést autentifikaci proti účtu statistik, nebo ručně vložit GATC kód.

Ověření účtu Google Analytics

Po autentifikaci je ještě nutné vybrat profil, do kterého se data budou odesílat. Například pro tento web finální konfigurace vypadá následovně:

Přiřazení profilu k internetové prezentaci
Přiřazení profilu k internetové prezentaci

A nakonec už zbývá pouze konfigurace.

Výstupy z naměřených statistik

Výsledné statistiky lze najít pod položkou Návštěvníci / Vlastní proměnné. Podle aktivovaných statistik naleznete příslušné reporty.

Google Analytics: přehled vlastních proměnných
Google Analytics: přehled vlastních proměnných

Takto pak vypada výsledná statistika pro kategorie:

Report pro vlastní proměnnou Kategorie
Report pro vlastní proměnnou Kategorie

Zdroj informací

Stránka projektu

Comments

comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *