Formátování textů a čísel v Balsamiq Mockups

Balsamiq Mockups, prototypování uživatelského rozhraníFormátování textu v programu Balsamiq Mockups je poměrně intuitivní. Pro základní práci stačí několik základních znamének, ale stejně jak je snadné jejich použití bývá snadné zbloudit a donekonečna se točit na jednom místě. Nicméně je dobré si vždy uvědomit, že Balsamiq čte zleva doprava a pro formátování hledá párové značky.

Základní formátovací značky jsou prakticky neměnné a jsou to:

značka výsledek
*text text* tučný text
_text text_ podtržený text
-text text- zašedlý text, nedostupný
[text text] text podržený, modrý, jako odkaz
&text text& text podržený
\r v tabulkách zalomí text do více řádků
{color:#000000}text{color} text obarvený dle HEX kódu

Tímto způsobem lze libovolně modifikovat textová pole, pokud daný parametr není již přiřazen textu globálně z paletky nástrojů. Kdykoliv používáte formátovací znak, musí mu předcházet mezera, jinak nebude uplatněn! Tedy například na text „aa_aaa_“ nebude formátování uplatněno.

Zajímavější to začíná být, pokud je potřeba zapsat některý ze znaků, který slouží k formátování. Pak je nutné tento znak uvést zpětným lomítkem a zrušit tak jeho funkci, pak bude jen prostě zobrazen. Například čárku v tabulce lze zapsat jako „\,“ hranaté závorky jako „\[“ atd. Pokud je znak párový, stačí uvést lomítkem pouze první výskyt.

Praktické příklady formátování:

výsledek forma zápisu
[10,0005] v textu: „\[10,0005]“, v tabulce: „\[10\,0005]“
10 * 10 *10 \* 10*

Nakonec jedna příjemná maličkost. Kdykoliv potřebujete Lorem ipsum text, stačí v textovém poli napsat „lorem“. Balsamiq již text sám vygeneruje.

Comments

comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *